New academic building interior

LLM prizes

2019/20

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Maria Sevlievska     

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Claudia Tam   

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights
Jake Kriticos

Lauterpacht / Higgins Prize Best performance in Public International Law
Rebecca Hacker

Lawyers Alumni Prize LLM - Best overall mark
Daniel Henderson      

Louis-Frederick Cote Prize Best LLM dissertation in Tax Dispute Resolution and Related Issues
Polyvios Nikolaou

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Hoa Vuong     

Oxford University Press Best dissertation
Magdalene Neumeyer
Cuneyd Erbay

Pump Court Tax Chambers Prize Best performance in Taxation
Polyvios Nikolaou

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Nils Weinberg

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime
Daniel Donoghue

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Magdalene Neumeyer

2018/19

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Romualdo Canini      

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Andrew Duncan Barlow      
Thomas Robert Hunter Galloway       

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights
Shay Buckley

Lauterpacht / Higgins Prize Best performance in Public International Law
Victoria Imogen Gregory  

Lawyers Alumni Prize LLM - Best overall mark
Fiona Joy Mcdonald         

Louis-Frederick Cote Prize Best LLM dissertation in Tax Dispute Resolution and Related Issues
Penelope Delphine Marie de Fournoux la Chaze

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Giulia Barbone      

Oxford University Press Best dissertation
Romualdo Canini 
Sean Patrick O'Reilly

Pump Court Tax Chambers Prize Best performance in Taxation
Sebastian Gazmuri Barker

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Noah Wernikowski

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime
Yahia Boussabaine

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Romualdo Canini   

2017/18

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
George Herodotou

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Victoria Oceane Sophie Adelmant

Georg Schwarzenberger Best performance in Public International Law
Victoria Oceane Sophie Adelmant

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights
Omotola Oluwaseun Ariyo

Lauterpacht / Higgins Prize Best performance in Public International Law
Pavlina Petkova Draganova
Matilde Rocca

Lawyers Alumni prize LLM - Best Overall Mark
Anja Bossow

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Frederick Anthony Sheppard

Pump Court Tax Chambers Prize Best performance in Taxation
Karolina Monika Norek
Hugues Achille Leroux
Corinna Franziska Seiler
Konstantinos Taramountas

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Jacobus Johannes Martinus Van De Beeten

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime
Charlotte Evenepoel

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Macit Tolga Bayrak

2016/17

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Philip Morrison

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Charles Bishop

Lawyers Alumni Prize Best overall mark
Vikneswari Muthiah

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights 
Nadia O’Mara

Lauterpacht/Higgins prize Best performance in Public International Law 
Scott J Cosgriff

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Vadym Melnyk

Pump Court Prize Best performance in Taxation
Aiden John Hepworth
Thomas H Schlee 

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Kacper Zajac

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime 
Yat Cheung Martin Kwan

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Morgane Praindhui De Beys

2015/16

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Thomas Dean

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Nicholas Michael Petrie

Lawyers Alumni Prize Best overall mark
Alexia Nadia Staker

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights 
Camilla Frances Alonzo

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Stephanie Clare Needleman

Pump Court Prize Best performance in Taxation
Bruno Vanden Bergh

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Jan Jacek Zeber

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime 
Lewis Owen

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Martin Chun Ngai Li

2014/15

2019/20

Content goes herexx

2018/19

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Romualdo Canini      

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Andrew Duncan Barlow      
Thomas Robert Hunter Galloway       

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights
Shay Buckley

Lauterpacht / Higgins Prize Best performance in Public International Law
Victoria Imogen Gregory  

Lawyers Alumni Prize LLM - Best overall mark
Fiona Joy Mcdonald         

Louis-Frederick Cote Prize Best LLM dissertation in Tax Dispute Resolution and Related Issues
Penelope Delphine Marie de Fournoux la Chaze

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Giulia Barbone      

Oxford University Press Best dissertation
Romualdo Canini 
Sean Patrick O'Reilly

Pump Court Tax Chambers Prize Best performance in Taxation
Sebastian Gazmuri Barker

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Noah Wernikowski

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime
Yahia Boussabaine

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Romualdo Canini   

2017/18

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
George Herodotou

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Victoria Oceane Sophie Adelmant

Georg Schwarzenberger Best performance in Public International Law
Victoria Oceane Sophie Adelmant

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights
Omotola Oluwaseun Ariyo

Lauterpacht / Higgins Prize Best performance in Public International Law
Pavlina Petkova Draganova
Matilde Rocca

Lawyers Alumni prize LLM - Best Overall Mark
Anja Bossow

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Frederick Anthony Sheppard

Pump Court Tax Chambers Prize Best performance in Taxation
Karolina Monika Norek
Hugues Achille Leroux
Corinna Franziska Seiler
Konstantinos Taramountas

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Jacobus Johannes Martinus Van De Beeten

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime
Charlotte Evenepoel

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Macit Tolga Bayrak

2016/17

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Philip Morrison

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Charles Bishop

Lawyers Alumni Prize Best overall mark
Vikneswari Muthiah

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights 
Nadia O’Mara

Lauterpacht/Higgins prize Best performance in Public International Law 
Scott J Cosgriff

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Vadym Melnyk

Pump Court Prize Best performance in Taxation
Aiden John Hepworth
Thomas H Schlee 

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Kacper Zajac

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime 
Yat Cheung Martin Kwan

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Morgane Praindhui De Beys

2015/16

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Thomas Dean

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Nicholas Michael Petrie

Lawyers Alumni Prize Best overall mark
Alexia Nadia Staker

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights 
Camilla Frances Alonzo

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Stephanie Clare Needleman

Pump Court Prize Best performance in Taxation
Bruno Vanden Bergh

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Jan Jacek Zeber

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime 
Lewis Owen

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Martin Chun Ngai Li

2014/15

2019/20

Content goes herexx

2018/19

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Romualdo Canini      

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Andrew Duncan Barlow      
Thomas Robert Hunter Galloway       

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights
Shay Buckley

Lauterpacht / Higgins Prize Best performance in Public International Law
Victoria Imogen Gregory  

Lawyers Alumni Prize LLM - Best overall mark
Fiona Joy Mcdonald         

Louis-Frederick Cote Prize Best LLM dissertation in Tax Dispute Resolution and Related Issues
Penelope Delphine Marie de Fournoux la Chaze

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Giulia Barbone      

Oxford University Press Best dissertation
Romualdo Canini 
Sean Patrick O'Reilly

Pump Court Tax Chambers Prize Best performance in Taxation
Sebastian Gazmuri Barker

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Noah Wernikowski

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime
Yahia Boussabaine

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Romualdo Canini   

2017/18

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
George Herodotou

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Victoria Oceane Sophie Adelmant

Georg Schwarzenberger Best performance in Public International Law
Victoria Oceane Sophie Adelmant

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights
Omotola Oluwaseun Ariyo

Lauterpacht / Higgins Prize Best performance in Public International Law
Pavlina Petkova Draganova
Matilde Rocca

Lawyers Alumni prize LLM - Best Overall Mark
Anja Bossow

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Frederick Anthony Sheppard

Pump Court Tax Chambers Prize Best performance in Taxation
Karolina Monika Norek
Hugues Achille Leroux
Corinna Franziska Seiler
Konstantinos Taramountas

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Jacobus Johannes Martinus Van De Beeten

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime
Charlotte Evenepoel

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Macit Tolga Bayrak

2016/17

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Philip Morrison

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Charles Bishop

Lawyers Alumni Prize Best overall mark
Vikneswari Muthiah

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights 
Nadia O’Mara

Lauterpacht/Higgins prize Best performance in Public International Law 
Scott J Cosgriff

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Vadym Melnyk

Pump Court Prize Best performance in Taxation
Aiden John Hepworth
Thomas H Schlee 

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Kacper Zajac

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime 
Yat Cheung Martin Kwan

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Morgane Praindhui De Beys

2015/16

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Thomas Dean

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Nicholas Michael Petrie

Lawyers Alumni Prize Best overall mark
Alexia Nadia Staker

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights 
Camilla Frances Alonzo

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Stephanie Clare Needleman

Pump Court Prize Best performance in Taxation
Bruno Vanden Bergh

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Jan Jacek Zeber

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime 
Lewis Owen

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Martin Chun Ngai Li

2014/15

2019/20

Content goes herexx

2018/19

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Romualdo Canini      

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Andrew Duncan Barlow      
Thomas Robert Hunter Galloway       

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights
Shay Buckley

Lauterpacht / Higgins Prize Best performance in Public International Law
Victoria Imogen Gregory  

Lawyers Alumni Prize LLM - Best overall mark
Fiona Joy Mcdonald         

Louis-Frederick Cote Prize Best LLM dissertation in Tax Dispute Resolution and Related Issues
Penelope Delphine Marie de Fournoux la Chaze

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Giulia Barbone      

Oxford University Press Best dissertation
Romualdo Canini 
Sean Patrick O'Reilly

Pump Court Tax Chambers Prize Best performance in Taxation
Sebastian Gazmuri Barker

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Noah Wernikowski

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime
Yahia Boussabaine

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Romualdo Canini   

2017/18

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
George Herodotou

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Victoria Oceane Sophie Adelmant

Georg Schwarzenberger Best performance in Public International Law
Victoria Oceane Sophie Adelmant

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights
Omotola Oluwaseun Ariyo

Lauterpacht / Higgins Prize Best performance in Public International Law
Pavlina Petkova Draganova
Matilde Rocca

Lawyers Alumni prize LLM - Best Overall Mark
Anja Bossow

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Frederick Anthony Sheppard

Pump Court Tax Chambers Prize Best performance in Taxation
Karolina Monika Norek
Hugues Achille Leroux
Corinna Franziska Seiler
Konstantinos Taramountas

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Jacobus Johannes Martinus Van De Beeten

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime
Charlotte Evenepoel

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Macit Tolga Bayrak

2016/17

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Philip Morrison

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Charles Bishop

Lawyers Alumni Prize Best overall mark
Vikneswari Muthiah

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights 
Nadia O’Mara

Lauterpacht/Higgins prize Best performance in Public International Law 
Scott J Cosgriff

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Vadym Melnyk

Pump Court Prize Best performance in Taxation
Aiden John Hepworth
Thomas H Schlee 

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Kacper Zajac

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime 
Yat Cheung Martin Kwan

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Morgane Praindhui De Beys

2015/16

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Thomas Dean

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Nicholas Michael Petrie

Lawyers Alumni Prize Best overall mark
Alexia Nadia Staker

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights 
Camilla Frances Alonzo

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Stephanie Clare Needleman

Pump Court Prize Best performance in Taxation
Bruno Vanden Bergh

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Jan Jacek Zeber

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime 
Lewis Owen

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Martin Chun Ngai Li

2014/15

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Benjamin Richard Grant

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Sroyon Mukherjee

Goldstone Prize Best performance in Criminology 
Daniel Hurley

Lauterpacht/Higgins prize Best performance in Public International Law 
Natasha Maria Lewis

Law Department Prize Best performance in Human Rights 
Fatima Ahdash

Lawyers Alumni Prize Best overall mark
Benjamin Richard Grant

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Cláudia Pinto

Pump Court Prize Best performance in Taxation
Arkadiusz Myszkowski

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Salwa Jean Marsh

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Jack Christian