New academic building interior

LLM prizes

2016/17

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Philip Morrison

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Charles Bishop

Lawyers Alumni Prize Best overall mark
Vikneswari Muthiah

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights 
Nadia O’Mara

Lauterpacht/Higgins prize Best performance in Public International Law 
Scott J Cosgriff

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Vadym Melnyk

Pump Court Prize Best performance in Taxation
Aiden John Hepworth
Thomas H Schlee 

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Kacper Zajac

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime 
Yat Cheung Martin Kwan

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Morgane Praindhui De Beys

2015/16

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Thomas Dean

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Nicholas Michael Petrie

Lawyers Alumni Prize Best overall mark
Alexia Nadia Staker

Laura Devine Prize Best performance in Human Rights 
Camilla Frances Alonzo

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Stephanie Clare Needleman

Pump Court Prize Best performance in Taxation
Bruno Vanden Bergh

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Jan Jacek Zeber

Valentin Ribet Prize Best performance in Corporate Crime 
Lewis Owen

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Martin Chun Ngai Li

2014/15

Blackstone Chambers Prize Best performance in Commercial Law
Benjamin Richard Grant

Blackstone Chambers Prize Best performance in Public International Law
Sroyon Mukherjee

Goldstone Prize Best performance in Criminology 
Daniel Hurley

Lauterpacht/Higgins prize Best performance in Public International Law 
Natasha Maria Lewis

Law Department Prize Best performance in Human Rights 
Fatima Ahdash

Lawyers Alumni Prize Best overall mark
Benjamin Richard Grant

Otto Kahn Freund Prize Best performance in Labour, Family, Conflict of Laws, Comparative, European Law
Cláudia Pinto

Pump Court Prize Best performance in Taxation
Arkadiusz Myszkowski

Stanley De Smith Prize Best performance in Public Law
Salwa Jean Marsh

Wolf Theiss Prize Best performance in Corporate and Securities Law
Jack Christian